Vše pro
zahradu

Vše pro zahradu
Sekačky na trávu

Zahradní sekačky - pro dokonalý trávník

Na trhu je celá řada sekaček na trávu a každá z nich se hodí pro jiné účely. Záleží tedy, co všechno chcete se svým pomocníkem zvládnout.

Na menší trávníky, třeba do předzahrádek, je ideální elektrická sekačka. V její prospěch hovoří nižší cena, poměrně tichý provoz, který ocení i sousedé, a nenáročnost údržby. Nutností ale je mít po ruce zásuvku. Musíte také počítat s tím, že při práci bude nutné manipulovat s elektrickým kabelem.

Pokud vlastníte rozlehlejší pozemek, vyplatí se sázka na benzínovou sekačku. Ta si hravě poradí i s hustším trávníkem. Výkonné motory se sice ozývají o poznání hlasitěji než u „elektriky“, ale jsou zárukou skvělých výsledků práce i na velkých trávnících. Pro zcela pohodlnou práci, je chytré pořídit si sekačku s pojezdem. Díky této funkci nemusíte stroj obtížně tlačit, jede sám. Sekání trávy na nerovném i svažitém terénu je tak zcela nenáročné.
Momentálně v této kategorii nejsou žádné produkty

Benzínové travní sekačky

Na členitějších zahradách situovaných třeba ve svahu nebo tam, kde je komplikovanější terén, vyšší a hustší travní porost, se uplatní sekačky benzínové. Jejich výhodou je vyšší výkon a standardně i záběr až 56 cm, díky kterým s nimi komfortně obhospodaříte i větší plochy. Především jsou ale nezávislé na zdroji energie – pokud budete mít dostatek paliva, můžete s nimi pracovat i daleko od civilizace. 
 

Kategorie benzínových sekaček FIELDMANN zahrnuje stroje o různé síle motoru, šíři sečení, s pojezdem i bez pojezdu. Menší pomocníci bez pojezdu jsou ideální na rozlehlejší, ale rovinatější terény, na nichž oceníte jejich výkonnost, výdrž i nižší hmotnost. Na plochy, kde by bylo nutné tlačit stroj do svahu či přes nerovnosti terénu, jsou vhodné sekačky s pojezdem. Špičkové benzinové stroje FIELDMANN disponují plynule nastavitelnou rychlostí pojezdu.

Spolehlivost benzínových sekaček FIELDMANN je dána použitím kvalitních materiálů i jednotlivých komponent. Některé stroje vyšší kategorie jsou vybaveny motory americké značky Briggs & Stratton, které celosvětově platí za vysoce kvalitní a spolehlivé. Snadný start pak může podpořit automatický sytič motoru a elektrický startér. 
 

Spolehlivost benzínových sekaček FIELDMANN je dána použitím kvalitních materiálů i jednotlivých komponent.

Elektrické/Aku rotační sekačky

Pečovat o trávník bez sekačky na trávu je dnes už nepředstavitelné. Tento zahradní pomocník nejen šetří čas a námahu, ale také umožňuje pečovat o travní porost efektivně a pravidelně, a udržovat tak ve formě jak jeho vzhled, tak kvalitu. Nejčastěji používaným typem v soukromých zahradách jsou sekačky rotační.


Trávu sekají pomocí horizontálně uloženého rotujícího nože, který trávníku zajistí stejnoměrný „střih“. FIELDMANN nabízí jak elektrické rotační sekačky, tak AKU sekačky, které obstojí i v náročnějších podmínkách, navíc bez zbytečné hlukové kulisy a omezení kabelem.

Rotační sekačky FIELDMANN bez ohledu na typ pohonu či záběr spojuje kvalita použitých materiálů i jejich zpracování, moderní design, ale také důraz na bezpečnost, skvělé ergonomické vlastnosti, celkově komfortní ovládání a snadná údržba. Nechybí praktické funkce usnadňující používání. Mezi ty patří centrální nastavení výšky sečení pomocí jediného pohybu páčkou i výškově nastavitelné madlo, které při uskladnění snadno sklopíte odjištěním rychloupínacích šroubů. U vybraných modelů je výhodou spínač přes celou šířku madla, který umožňuje ovládat sekačku oběma rukama. O sběr trávy se postarají odolné, velkoobjemové koše se signalizací zaplnění. Díky tomu, že šasi strojů přesahuje šíři koleček, dosekáte trávu vždy až ke kraji bez nutnosti dodatečných úprav ručními nůžkami nebo strunovou sekačkou.
 

Je tichá, ekologická, úsporná. Žádný benzín, žádný kabel, žádný rámus, žádné zplodiny. Taková je nová AKU řada značky FIELDMANN.