Vše pro
zahradu

Vše pro zahradu
Drtiče a štěpkovače
Zahradní drtiče větví a štepkovače jsou nepostradatelnými pomocníky při efektivním a ekologickém úklidu zahrady. Tyto stroje lze využít ke zpracování veškerého zahradního odpadu rostlinného původu.

Nožové zahradní drtiče větví

  • Disk se dvěma noži, jímž jsou tyto stroje osazeny rozdrtí materiál na malé kousky. Takto vzniklá drť je, v závislosti na typu drtiče, zachytávána do plastového boxu či látkového pytle. Nadrcený odpad se výrazně rychleji rozkládá v kompostéru, případně lze využít jako mulč v okolí okrasných květin a dřevin.

Zahradní štěpkovače

  • Využívají pro zpracování odpadu ozubený válec. Vznikající drť je větší a lze ji využít v zahradě jako mulč nebo ji stopit. Štěpkovače jsou standardně vybaveny ochranou proti přetížení a zpětným chodem, který je nezbytný pro uvolnění zaseknuté větve v drtícím ústrojí.
Výkonný elektrický štěpkovač s příkonem elektromotoru 2 800 W.

Ozubený válec, který tento model využívá k drcení, drtí větve až do průměru 44 mm.

Drtiče a štěpkovače


Kam  s  odpadem  po  prořezu  stromů  nebo  po  přípravě  palivového dřeva? Čerstvé větve se špatně pálí, v některých oblastech takovou likvidaci ani nedovoluje místní vyhláška. Sušit je v koutu zahrady taky není ideální a pokud nevlastníte auto s přívěsem, odvoz do sběrných dvorů může být zase technicky náročný. S likvidací snadno pomohou zahradní drtiče a štěpkovače, které navíc umožní odpad dále efektivně využít.

Elektrické drtiče FIELDMANN zpracují větve keřů a stromů, které pomocí rotujících nožů rozdrtí na malé kousky. Vzniklou drť, která je zachycována do plastového boxu či látkového vaku, lze kompostovat nebo využít jako mulč na záhonech, kde chcete zamezit růstu plevele.

Kousky, které z větví vytvoří štěpkovač, lze rovněž použít jako mulč, ale pro proschnutí se hodí i na podpal do kamen či kotlů. Větve totiž nedrtí, ale pomocí pomalu se otáčejícího ozubeného válce láme na větší štěpky, které jsou zachytávány v plastovém boxu. Štěpkovač FIELDMANN zvládne zpracovat větve až do průměru 44 mm, disponuje funkcí samovtahování, zpětným chodem a ochranou proti přetížení.

 

Široké vstupní otvory

  • Zahradní drtiče Fieldmann si poradí s větvemi až do průměru 45 mm.

Dvounožový systém

  • Zajišťuje dokonalé rozdrcení odpadu, který není nutné pouze kompostovat. Lze ho využít i jako mulč zabraňující růstu plevelů.

Práce bez úklidu

  • Součástí drtiče je i objemný box, případně pytel, do kterého se drť zachycuje.

Systém řezného válce

  • Materiál je drcen pomocí pomalu se otáčejícího řezného válce. Vznikající štěpka je větší a po vyschnutí je možné ji i ztopit.