Benzínové
řetězové pily

Motorové pily
Benzínové
Z kategorie benzínových řetězových pil vybírají ti, kteří pilu využijí častěji, požadují tak větší výkon, případně i možnost práce bez omezení v podobě dostupnosti elektrické zásuvky. Benzínové pily se vypořádají i s větším množstvím dřeva a silnějšími větvemi či kmeny stromů. Konstrukci benzínových pil FIELDMANN tvoří kvalitní odolné plastové a kovové části. Jsou velmi dobře vyvážené, což zajišťuje komfortní ovládání, snadnou manipulaci s pilou a snižuje riziko zranění.

Benzínové řetězové pily

Ovladatelnost pily podporuje protiskluzová úprava rukojeti. Lišta optimální délky 40 cm a hmotnost 5-6 kg zaručuje uživateli při práci také dobrou obratnost. Startování pily se studeným motorem je usnadněno systémem zapalování C.D.I., takže ani v zimě není pro nastartování potřeba velká fyzická síla. Standardem strojů FIELDMANN jsou integrované bezpečnostní prvky, jako je bezpečnostní řetězová brzda pro okamžité zastavení řetězu, která chrání před zpětným rázem, a pevná zubová opěrka na konci řetězu.

Samozřejmostí je také usnadnění údržby. Kvalitní řetěz FIELDMANN je mazán automatickou olejovou pumpou, což snižuje tření a zvyšuje životnost řetězu, sílu mazání lze pohodlně nastavit šroubovákem. Kromě nezbytného nářadí pro manipulaci s lištou a řetězem, je součástí balení i kalibrovaná nádoba pro přípravu palivové směsi.