Vše pro
zahradu

Vše pro zahradu
Nůžky na živý plot a trávu
Zahradní nářadí, které nejvíce využijete od května do srpna, kdy se provádí zástřih většiny okrasných dřevin a živých plotů. Práce s nimi je, ve srovnání s klasickými zahradními nůžkami výrazně snazší a přesnější. Tuto vlastnost oceníte zejména při údržbě rozsáhlejších živých plotů nebo při úpravě většího množství okrasných dřevin.
Momentálně v této kategorii nejsou žádné produkty

Elektrické a benzínové nůžky na živý plot

Pokud chcete mít upravený živý plot, bez pomocníků na jeho údržbu se neobejdete. S mechanickými nůžkami ale vystačíte jen na opravdu malých plochách. Na ploty, které bývají i několik desítek metrů dlouhé, jsou potřeba nůžky, resp. plotostřihy s pohonem – elektrickým  nebo  benzinovým. Práce s elektrickými nebo benzínovými nůžkami na živý plot je snadnější, rychlejší, pohodlnější, ale také přesnější než s nůžkami ručními.

S elektrickým plotostřihem získáte výhodu lehčího přístroje, nulových emisí a v podstatě i nulové údržby, u benzínových strojů limit v podobě dostupnosti  elektřiny a přívodního kabelu odpadá.  Benzínové stroje nabízejí větší výkon a rychlost. 

Vhodného pomocníka  vybírejte  podle  výkonu  –  čím je živý plot delší, vzrostlejší, hustší a čím silnější větve rostlin, tím větší potřebu-jete  výkon.  Zaměřte se také na délku lišty  –  delší (40 cm a více) je vhodná na široké ploty, velké plochy či tvarování větších keřů, na osamocenou  túji  postačí lišta kratší.  Na vysoký nebo obtížně přístupný plot se vyplatí pořídit teleskopické nůžky (ty najdete mezi prořezávači stromů).  Praktická  je  možnost  nastavení  střižné hlavy či rukojeti do různých úhlů, s níž snáz obhospodaříte i svislé plochy, místa nízko u země apod.

Všechny plotostřihy FIELDMANN  jsou vybaveny systémem bezpečnostních spínačů, který zamezuje samovolnému  spuštění,  krytem lišty pro bezpečné skladování, případně ochranným štítem proti odlétajícím větvím.
 

Dost paliva na práci

  • Benzínové plotostřihy disponují dostatečně velko palivovou nádrží, aby Vás neomezovalo časté tankování.

Bezpečnost

  • Bezpečnostní systém zdvojených spínačů nedovolí náhodné sepnutí stroje. Ke spuštění dojde pouze při sepnutí obou spínačů současně.

Rozmanité využití

  • Nůžky lze využít k údržbě všech druhů keřů a okrasných dřevin. Konstrukce lišty umožňuje střih větví až do průměru 16 mm.

Zajištění přívodního kabelu

  • Otvory v zadním madlu slouží k zajištění přívodního kabelu. Zajištění zabrání nechtěnému odpojení kabelu.